Vanilla Mac, jeb less is more

Publicēts January 9, 2017

Sākumā nedaudz ievads. Kopš tālā 2013. gada mans dators bija kļuvis mazliet lēnāks un nefunkcionālāks kā gribētos un kaut ko gribējās pasākt lietas labā. Iet runa par MacBook Pro (mid 2012). Sāku es viņu lietot ar preinstalētu kalnu lauvu (OS X “Mountain Lion”). Katru gadu godīgu atjaunojos uz jaunāko izlaisto OS X, kas ir tātad 3 apgreidi līdz macOS sierra.

Kā zināms, migrācijas starp versijām tomēr nav tik klupņudrošas kā instalācijas no nulles, kas laikam bija atstājis savas sekas arī manā gadījumā. Turklāt tajā tālajā 2013-ajā es vēl biju jauns “svičeris”, kas visu savu apzināto mūžu līdz tam bija lietojis Windows operētājsistēmu desktop datoriem, tadēļ bieži dēļ nezināšanas mēdzu izdarīt daudzas sliktas lietas.

Tāpat arī bija saradusies kaudze ar nevajadzīgām sīkaplikācijām - laika ziņu widžets, radio widžets un vēl šis un tas.

Tad nu nolēmu spert diezgan kardinālu soli - instalēt jauno macOS Sierra no nulles, atstājot tikai pašu nepieciešamo, visu lieko vienkārši izmest.

Pati instalācija nekādas raizes nesagādāja, ilgākais bija nokopēt savus svarīgos datus uz ārējā diska. Tālāk jau viss kā pa diedziņu - uztaisam instalācijas “disku” USB cietnī, iespraužam, restartējam režīmā “izvēlēties sāknēšanās disku” un instalācija var sākties.

Interesantākā daļa bija pēc macOS instalācijas izvēlēties minimumu papildprogrammu, kuras instalēt. Tieši ar šo sarakstu es vēlējos ar jums padalīties.

Lūk, mans programmu saraksts ar minimālo nepieciešamo izdzīvošanai:

Nu tas arī viss. Nekādus speciālos kalendāra softus es vairs nelietoju (pirms tam bija Fantastical), lietoju iebūveto Calendars. Nekādus speciālos failsistēmas navigatorus nelietoju, iebūvētais Finder visu var izdarīt. Nekādus Spotlight aizstājējus. Nekādus custom screenseiverus ar fancy šmancy fīčām arī nelietoju, viss pēc iespējas defaultais.

Un ziniet ko, liekas, ka dators tagad lido! Fīčas, kas pirms tam man nestrādāja vai strādāja ar mainīgām sekmēm (piemēram - Handoff, screen-sharing mājās ar Mac Mini utt.) - tagad strādā lieliski.

Tagad tikai jācenšas šo skaistumu nesačakarēt dikti ātri :)