PS4 spēles uz atlaidēm

Liels geimeris es neesmu, tomēr zem televizora PS4 man stāv jau aptuveni gadus 2 un šo to uzspēlēt uz tā es mēdzu. Pirmās PS4 spēles, ko iegādājos bija – Watchdogs, Killzone: Shadow Fall un Need For Speed Rivals. Iegādājos tādas, jo gribējās jaunākās, labākās un modernākās, kas vien ir pieejamas. Te gan ir jāpiebilst, ka toreiz PS4 bija tikko kā laists pārdošānā un nemaz tik daudz spēļu vēl nebija pieejamas. Vēl arī ir jāpiebilst, ka pirmās divas no trijām minētajām spēlēm ir pirmās un šobrīd vienīgās, kuras es esmu pircis fiziskā formā, t.i. – DVD diskā. Es ātri vien sapratu, ka fiziskais formāts ir krietni dārgāks, par to pašu Playstation Network (PSN), kur jebkuru spēli var iegādāties digitāli. Latvijā mītošiem geimeriem gan ir grūtības ar “legālu” PSN akountu, jo Latvijā oficiāli tās spēles tirgotas netiek, bet par šo gan detaļās, varbūt, citreiz.

Kopš tā laika esmu paspējis uzspēlēt vēl pāris spēles. No kurām vērts būtu pieminēt šādas – Destiny – šai es kādu laiku biju sekojis līdzi internetos, sahaipojies līdzi citiem, un iegādājos to pre-orderējot Guardian Edition (kas iekļāva pirmos divus turpmākos DLC). Sākums bija daudzsološs un interesants, taču ātri vien sapratu, ka spēli tā pa īstam spēj izbaudīt tikai tie, kas spēj to spēlēt diendienā pa padsmit stundām. Baudu gan šī spēle sagādā, to noliegt nevar. It īpaši (tas gan noteikti ir tikai mans personīgais viedoklis) single-player misijas ar salīdzinoši labiem storylainiem apakšā un skaistām starpfilmiņām. Pietiekoši labi attīstīt savu varoni gan var tikai veicot diva veida mokas – garlaicīgs farmings vai supergrūtas multiplayer misijas, kuras ir jāspēlē pat vairākas stundas no vietas. Tiešī šī iemesla dēļ es vairs šo spēli nespēlēju.

Tad es uzspēlēju pavecas spēles remasteru uz PS4 – The Last Of Us Remastered. Šo es joprojām uzskatu par vienu no visu laiku labākajām savā žanrā. Līdz sirds dziļumiem aizkustinošs stāsts par cilvēku likteņiem post-apokalipses pasaulē. Aizkustināja gan sižets ar gaumīgiem un neparedzamiem notikumu pavērsieniem, gan radītie varoņu tēli. Viena no retajām spēlēm, kurā robeža starp filmu, kuru tu skaties no malas un spēli, kurai iznākumu diktē tu pats, ir tik izplūdusi. Es tiešām reizēm aizmirsu, ka es spēlēju spēli, nevis ar interesi skatos filmu.

Kā es meklēju spēles un izvēlos, kuru nākamo spēlēt? Primāri es skatos PlayStation Store (kura ir pieejama konsolē kā aplikācija) jaunumus. Līdz šim katrs pirkums ir bijis labi izsvērts (jo tās spēles nemaksā ļoti lēti, jāsaka godīgi), vienmēr izpētu saturu, geimpleju utt. Spēļu, protams, ir stipri vairāk, nekā pieejamā laika tās spēlēt. Tādejādi šo pavisam dažu gadu laikā ir sakrājies sarakstiņš ar spēlēm, kuras man ir interesējušas, tomēr prioritāšu pēc ir atstātas aiz svītras citu dēļ.

Ieraugot jaunumu epastu no Sony “Games for less than 16 £” un sevišķi pēc tam tajā sarakstā ieraugot vairākas, kas ir kādreiz man “trāpījušas aiz strīpas”, prieks mani pārņēma.

Tad nu lūk, ieskatam mans nelielais šopings:

screen-shot-2016-09-11-at-17-11-52

Tiešām, ja šīs spēles joprojām maksātu 50, 40, īstenībā pat 30 poundus, es tās nepirktu. Iemesls ir gaužām vienkārš – ir jaunākas un tāpēc labākas par tādu pašu vai līdzīgu cenu. Tomēr, kad šādu spēļu cena nokrītas tik zemu, tad noziegums ir nepirkt 🙂

Uz inFAMIOUS Second Son es skatījos neilgi pēc PS4 iegādes. Toreiz daudzi šo spēli uzskatīja par must-play PS4 owneriem, par cik tā bija pieejama ekskluzīvi uz PS4 un turklāt ar ļoti labiem vērtējumiem.

The Order: 1886 – vienkārši ir mana tipa spēle. Patīk man klasiskie, ne-masu-slaktiņ, ar-vectēva-bisi-pa-pagrabiem tipa šūteri.

Dishonored, savukārt, galvenokārt piesaistīja ar savu netipisko un savā ziņā dīvaino vizuālo noformējumu. Cilvēku sejas ir zīmētas tādā īpaši specifiskā veidā. Pārējā spēles vizualizācija arī ir tāda dīvaina ar tādu “starp realitāti un sapņiem” raisošu noskaņu. Par labu šai, iespējams, nospēlēja arī nesen redzētais šīs spēles turpinājuma treilers – Dishonored 2.

6 thoughts on “PS4 spēles uz atlaidēm”

 1. Pirmā spēle ko iegādājos iekš ps store bija unravel.. demo aizrāva 😀 tur pieejams pirmais līmenis. . iegādājos pa 19 euro, neatceros vai ar atlaidi. . meitai ar patīk 😀 principa var sēdēt blakus un skatīties. .Aprakstā neielīdīšu, internetā var atrast 😀 otru ko esmu 2 mēnešu laikā iegādājies onlainā ir resident evil revaluations deluxe versija . .. Tagad līdz 3 novembrim pa ~8.90 euro.. Pa tādu naudu vnk grēks neņemt. .

  1. Unravel izskatās grafiski ļoti labi nostrādāts, ja man meita būtu spēļu vecumā, iespējams iegādātos 🙂 Resident evil gan nav manā gaumē 🙂
   P.S.
   Kādas valsts PSN stori lieto?

   1. Kad iegādājos konsoli, tad uzreiz arī pirku ps store naudiņu.. veikalā bija pieejams somijas reģionam paredzētie kodi, tad arī nācās taisīt kontu iekš Somijas..

    1. Nākošais pirkums iekš ps store, ja nu neparādīsies need for speed par 10 euro, 😀 visticamāk būs Gran Turismo. . Ceru ka nemaksās vājprātīgu naudu.. gribētos lai nebūtu dārgāk par 70 😀

     1. Gran Turismo šķiet būs jaudīgs. Nāk atmiņā senie laiki spēlējot GT uz PS2 🙂 Šobrīd kaut kā ne viena “driving” spēle nepavelk. Sen nav kaut kas jauns uztaisīts. Cerams tas ar GT mainīsies.

 2. Vienīgais, kas uztrauc par GT sliktās atsauksmes no PS3 lietotājiem. . PATS spēlēju gan uz ps un ps2.. atmiņas, atmiņas .. 😀 bet nu cik lasīju, Poliphony Digital paši teikuši, ka izstrādāt spēles priekš ps3 bija murgs. . ļoti ceru ka šis būs labs 🙂

Leave a Reply